برنز بنین متعلق به چه کسی است؟ پاسخ فقط پیچیده تر شد.

اما این نقشه به سرعت شروع به از بین رفتن کرد. در همان ماه، روستا در بیانیه ای کتبی به رسانه های خبری گفت که او باید تنها گیرنده گنج باشد و هرکس با امانت کار کند “دشمن” است.

مقامات نیجریه برای غلبه بر مخالفت روستا، گزینه های دیگری را ارائه کردند. مارس امسال، آبا تیجانی، مدیر کل کمیسیون موزه، در نشستی با مقامات موزه غربی گفت که نیجریه به نمایندگی از اوبا و دربارش، موزه سلطنتی در شهر بنین خواهد ساخت تا بسیاری از اقلام بازگردانده شده را به نمایش بگذارد. آقای. به گفته دو نفری که در جلسه حضور داشتند، تیجانی چشم‌اندازی برای موزه ارائه کرد، اما برنامه‌ای قطعی نداشت.

تنها چند هفته بعد، رئیس جمهور بوهاری اعلامیه غافلگیرکننده خود را صادر کرد.

در یک مصاحبه تلفنی آقای تیجانی گفت که اعلامیه رئیس جمهور را به چالش خواهد کشید. او از توضیح دلایل قانونی اختلاف خودداری کرد، اما گفت که سند سه صفحه ای که اجازه انتقال را می دهد حاوی اشتباهاتی است.

کارشناسان حقوقی نیجریه در مصاحبه هایی گفتند که آقای. تیجانی یا باید برای اجبار تغییر به دادگاه مراجعه کند، یا امیدوار است که بولا تینوبو، رئیس جمهور جدید نیجریه، که روز دوشنبه به قدرت رسید، بیانیه ای را صادر کند تا رئیس جمهور قبلی خود را لغو کند.

اما در حالی که سردرگمی پیرامون این اعلامیه ممکن است باعث ترمز بازگشت‌های جدید شده باشد، به نظر می‌رسید که تعداد کمی از مدیران موزه از تصمیم به پس دادن برنزها پشیمان باشند. باربارا پلانکنشتاینر، مدیر موزه am Rothenbaum، یک مؤسسه قوم نگاری بزرگ در هامبورگ، آلمان، گفت که رویدادهای اخیر نشان داد که استرداد یک فرآیند پیچیده است و احتمالاً با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

او گفت: “برنزهای بنین غنیمت استعماری است” و باید مانند هر اموال مسروقه بازگردانده شود. او افزود که تصمیم گیری برای اقلامی که در اختیار دارد به نیجریه بستگی دارد نه قدرت های استعماری سابق.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان