با کاهش قیمت خودروهای دست دوم، سهام کاروانا سقوط کرد


نیویورک
کسب و کار CNN

سهام بازار خودروهای دست دوم کاروانا در روز دوشنبه به ریزش خود ادامه داد و طی دو روز معاملاتی گذشته بیش از 50 درصد سقوط کرد، به دنبال یک روند نزولی نوسانی که پس از به اشتراک گذاشتن نتایج سه ماهه سوم این شرکت در روز پنجشنبه آغاز شد.

سهام دوشنبه 15 درصد کاهش یافت تا روز را به 7.39 دلار در هر سهم ببندد، ادامه روند نزولی که از روز جمعه آغاز شد، زمانی که شرکت بدترین عملکرد یک روزه خود را ثبت کرد و افت 39 درصدی را ثبت کرد. این سقوط پس از درآمدهای ناامیدکننده به دلیل فروش کمتر از حد انتظار آغاز شد. آدام جوناس، تحلیلگر مورگان استنلی، روز جمعه هدف قیمتی 68 دلاری خود را کاهش داد و گفت که کاروانا (CVNA) می‌تواند به ازای هر سهم یک دلار ارزش داشته باشد، با اشاره به بازار ضعیف خودروهای دست دوم و سیستم‌های مالی پرنوسان که “ریسک مادی را به چشم‌انداز اضافه می‌کند.” جوناس هدف قبلی خود را با محدوده پایه 1 تا 40 دلار به ازای هر سهم جایگزین کرد.

ادامه سقوط سریع باعث توقف کوتاه مدت معاملات تا صبح دوشنبه به دلیل نوسانات بازار شد.

سقوط کاروانا نشان دهنده روند گسترده تری در بخش خودروهای دست دوم است، زیرا قیمت خودروهایی که افزایش یافته اند به دلیل افزایش نرخ بهره و صحبت از رکود کاهش می یابد. این می تواند به این معنی باشد که خودروهایی که کاروانا در چند ماه گذشته خریداری کرده است، به زودی ارزشی کمتر از آنچه شرکت پیش بینی می کرد خواهد بود.

مشکل برای دنیای خودروهای دست دوم از ماه ها پیش آغاز شد و قیمت خودرو به قدری بالا رفت که بسیاری از مشتریان قیمت گذاری شدند. سهام CarMax (KMX)، بزرگترین فروشنده خودروهای دست دوم کشور، از ابتدای سال 50 درصد کاهش یافته است. پس از عملکرد ضعیف در ماه سپتامبر، این شرکت «چالش‌های مقرون‌به‌صرفه خودرو را که ناشی از فشارهای تورمی گسترده، و همچنین افزایش نرخ‌های بهره و اعتماد پایین مصرف‌کننده است،» مقصر دانست.

قیمت خودرو در دو سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده و به رشد کاروانا کمک کرده است، زیرا کمبود قطعات، به‌ویژه تراشه‌های کامپیوتری، عرضه محدود خودروهای جدید در زمانی که تقاضای مصرف‌کننده برای وسایل نقلیه به‌ویژه قوی بود. این قیمت‌های بالاتر عامل اصلی در فشارهای تورمی کلی است، زیرا تقریباً 40 درصد از خانواده‌های آمریکایی هر سال یک خودرو می‌خرند.

تلاش برای مهار قیمت‌ها باعث شده است که فدرال رزرو در ماه‌های اخیر نرخ‌های بهره را با سرعتی تاریخی افزایش دهد، زیرا بانک مرکزی تلاش می‌کند تقاضای مصرف‌کننده را کاهش دهد و اقتصاد را کند کند. فروش خودرو به ویژه نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است، زیرا بسیاری از خریدهای خودرو توسط مصرف کنندگان تامین می شود.

بر اساس شاخص ارزش خودروهای دست دوم مانهایم که میانگین قیمت خودروهای دست دوم را دنبال می کند، نتیجه این بوده است که قیمت خودروهای دست دوم نسبت به سال گذشته 10.6 درصد کاهش یافته است.

در حال حاضر، شرکت‌های خودروهای دست دوم مانند کاروانا با کاهش مواجه هستند.

این شرکت هفته گذشته در نامه خود خطاب به سهامداران نوشت: «ما همیشه مجبور بودیم دوره ها و چرخه های سختی را در مسیر انجام ماموریت خود طی کنیم. در طرف دیگر این دوره، ما قصد داریم به دلیل گذراندن آن، شرکت بهتری باشیم.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان