با افزایش مصرف بیش از حد، رود آیلند از سایت های مصرف مواد مخدر استقبال می کند

پراویدنس، ری – کریستینا رمزی، ضعیف اما سرکش، به مقر پروژه وبر/تجدید رسید تا با افرادی که نزدیک به دو دهه مراقب او بودند خداحافظی کند.

او اعضای گروه را که به مصرف کنندگان مواد مخدر در یکی از فقیرترین محله های این شهر کمک می کند، در آغوش گرفت و متقاعد شد که آنها با سوزن های تمیز، درمان، مسکن و دوستی عمر او را طولانی کرده اند. او به آنها گفت که به بخش مراقبت از آسایشگاه می رود و این سازمان “واقعاً به من کمک کرد – خیلی”.

ده روز بعد، او درگذشت، قربانی چندین بیماری مرتبط با مواد مخدر. خانم. رمزی، 50 ساله، یک مصرف کننده طولانی مدت مواد مخدر، به اچ آی وی آلوده شده بود و بیماری کبد و مشکلات قلبی داشت، یک مورد پیچیده که کارکنان پروژه وبر را به این فکر واداشت که برای نجات او چه کاری می توان انجام داد.

تا اواسط سال آینده، این گروه امیدوار است که حداقل بخشی از پاسخ را داشته باشد. این سازمان در حال آماده شدن برای افتتاح اولین سایت مصرف مواد مخدر تحت نظارت است که توسط یک ایالت قانونی شده است – یکی از جسورانه ترین آزمایش ها در “کاهش آسیب” در آمریکا تا به امروز.

پروژه وبر امیدوار است با اجازه دادن به مردم در محل و تحت نظارت مددکاران اجتماعی و پزشکی و نه به تنهایی از مواد مخدر استفاده کنند و از مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد و بیماری های عفونی جلوگیری کند و کاربران بیشتری مانند خانم خانم را ترغیب کند. رمزی به استفاده از دارو و لوازم برای استفاده ایمن تر از مواد مخدر.

بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی این استراتژی را الگوی احتمالی برای تغییر نحوه برخورد ایالات متحده با مصرف مواد مخدر می دانند. این مفهوم در سال‌های اخیر توجه قابل توجهی را به خود جلب کرده است: شهر نیویورک سال گذشته اجازه افتتاح دو سایت را داد و برخی از قانون‌گذاران ایالتی نیز به دنبال آن بودند. رود آیلند مجوز آزمایشی دو ساله را صادر کرده است که پروژه وبر و یک سازمان درمانی شریک پیش‌بینی می‌کنند که آن را رهبری کنند.

تحقیقات نشان داده است که سایت های مصرف تحت نظارت در کانادا، استرالیا و برخی از کشورهای اروپایی جان افراد را نجات داده و منجر به درمان افراد شده است.

مقامات ارشد دولت بایدن نیز به این ایده اشاره کرده اند. در سال 2019، دولت ترامپ از یک گروه فیلادلفیا که قصد داشت یک سایت را باز کند، شکایت کرد، اما تحت نظارت آقای. بایدن، وزارت دادگستری در حال بررسی این است که آیا شکایت را رد کند یا خیر. اگر تصمیم به انجام این کار بگیرد، می تواند به عنوان تایید ضمنی استراتژی عمل کند.

براندون مارشال، اپیدمیولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون که این استراتژی را مطالعه می‌کند، گفت: این سایت‌ها از ما می‌خواهند که تفکر خود را در مورد نحوه رفتار با افرادی که مواد مخدر مصرف می‌کنند و نحوه رسیدگی به مسائل بهداشتی که با آنها مواجه می‌شوند و چگونه به عنوان یک جامعه تغییر دهیم. ما می خواهیم به مردم مراقبت کنیم، یا نه.”

وی افزود: «بسیاری از تاریخ جنگ مواد مخدر در ایالات متحده، مردم را به سایه می راند و مصرف مواد مخدر آنها را جرم انگاری می کند. «این امکانات برعکس عمل می کند. آنها می گویند: “ما می خواهیم شما را بیاوریم و یک محیط امن برای شما فراهم کنیم که در آن مورد احترام قرار بگیرید.”

اما ایده زیرساخت های مورد تایید دولت برای مصرف مواد مخدر هنوز حمایت سیاسی گسترده ای را به خود جلب نکرده است. محافظه کاران و حتی برخی از رهبران دموکرات همچنان محتاط هستند: با استناد به “دنیایی از پیامدهای ناخواسته”، فرماندار. گاوین نیوسام از کالیفرنیا، یک دموکرات، اخیراً لایحه ای را وتو کرد که مصرف نظارت شده را در برخی از شهرهای آنجا قانونی می کرد.

منتقدان این سایت‌ها آن‌ها را به‌عنوان کمکی به کاربرانی مانند Ms. رمزی اما آسیب رساندن به این کاربران با تسهیل استفاده از داروهایی که می تواند منجر به مصرف بیش از حد سریع و کشنده شود. برخی از کسانی که در نزدیکی مکان‌های پیشنهادی زندگی می‌کنند، گفته‌اند که از سرگردانی و مصرف مواد مخدر در خارج از آن‌ها می‌ترسند. گروهی از جمهوری خواهان در سنای آمریکا در سال جاری به رئیس جمهور بایدن نوشتند: «محل تزریق نظارت شده منجر به افزایش جنایت، سوزن های دور ریخته شده و بی نظمی اجتماعی در محله های اطراف شده است».

کارشناسان کاهش آسیب می گویند که تحقیقات قبلاً نشان داده است که این سایت ها منجر به افزایش جرم و جنایت یا مصرف مواد مخدر در جامعه نمی شود.

رود آیلند منعکس کننده رکورد مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در کشور است. تعداد افرادی که در این ایالت در سال 2021 به دلیل مصرف بیش از حد تصادفی جان خود را از دست دادند بیش از هر سال دیگر ثبت شده است. تقریباً سه چهارم از 435 مورد مرگ مربوط به فنتانیل بود، یک کلاس بسیار قوی از مواد افیونی مصنوعی که اغلب به صورت مخلوط با مواد مخدر دیگر یافت می شود.

برای باز کردن سایت، رود آیلند منبع مالی جدیدی دارد: 2 میلیون دلار پول تسویه حقوقی ناشی از دعوی قضایی علیه تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مواد افیونی نسخه ای که برای مصرف تحت نظارت کمیته ایالتی در نظر گرفته شده است. پروژه وبر و ویکتا، یک کلینیک درمانی شریک، هنوز باید قبل از دریافت بودجه، درخواست دقیق تری را به ایالت ارسال کنند. شورای شهر پراویدنس نیز باید مکان سایت را قبل از اینکه ایالت مجوز آن را صادر کند، تأیید کند.

ساکنان و قانونگذاران گفتند که فرهنگ رود آیلند، همه می دانند، به توضیح نقش آن به عنوان اولین ایالتی که راه را برای مصرف تحت نظارت مواد مخدر باز می کند، کمک می کند. اما برخی شهرها و قانونگذاران همچنان ابراز ناراحتی کرده اند.

آرتور جی. کوروز، نماینده ایالتی دموکرات که با مصرف نظارت شده مخالف بود، سال گذشته گفت که “ما قوانین، مقررات، قوانین و پارامترهایی را برای مردم خود تعیین می کنیم تا رفتار خود را انجام دهند و خود را اصلاح کنند.” او ادامه داد: “اما با این حال ما خواهیم گفت: “میخواهی اژدها را تعقیب کنی یا تیراندازی کنی؟” جایی برای انجام آن وجود دارد.»

قانونگذاران ایالتی می گویند که فراگیر شدن فنتانیل پذیرش کمک به مردم برای استفاده ایمن از مواد مخدر را سرعت بخشیده است. در میان خدمات خود، Project Weber نوارهای آزمایشی را توزیع می کند که نشان می دهد آیا یک دارو حاوی فنتانیل است، ابزاری که آن را در سایت تحت نظارت توزیع می کند.

جان جی. ادواردز، یکی از قانونگذارانی که به تصویب قوانین ایالتی برای مجوز دادن به این سایت‌ها کمک کرد، گفت که حتی برخی از مقامات مجری قانون محافظه‌کارتر که او می‌شناخت از آنها حمایت می‌کنند.

آقای “این یک پناهگاه مواد مخدر نیست.” ادواردز، نماینده ایالت دموکرات، گفت. “وقتی شما کل موضوع را درک می کنید، می فهمید که این به این معنی است که آیا مردم زندگی می کنند یا می میرند.”

اشلی پری، یک کاربر بهبودیافته و کارمند پروژه وبر، سال ها صرف ارائه بسیاری از خدمات سایت آینده به تنهایی کرده است. هنگامی که یک صبح اخیر او در اطراف محله پروژه وبر رانندگی می کرد، ساکنان برای احوالپرسی و جستجوی سوزن های تمیز به سمت ون او دویدند.

خانم. پری به عنوان تماس اضطراری برای نزدیک به دوجین کاربر عمل می کند. او برخی از آنها را هنگامی که پس از مصرف بیش از حد از بیمارستان مرخص شده اند، از بیمارستان گرفته است. او با آنها در دادگاه حاضر می شود، سپس برای پاک کردن سوابق آنها تلاش می کند.

Colleen Daley Ndoye، مدیر اجرایی Project Weber، گفت: مصرف تحت نظارت فقط توزیع مواد و جلوگیری از مصرف بیش از حد و عفونت نیست. او گفت که این مکان به کارکنان گروه اجازه می دهد تا با کاربران کار کنند و اعتماد آنها را جلب کنند و آنها را به سایر خدمات مرتبط کنند. خانم. دیلی ندوی گفت که مانند سایر برنامه های کاهش آسیب، این سایت قصد ندارد افراد را مجبور به ورود به درمان کند، و همچنین انتظار ندارد که این کار را انجام دهند، اما در صورت علاقه شرکت کنندگان این گزینه را ارائه می دهد.

این برنامه آزمایش اچ‌آی‌وی و هپاتیت C، مواد لازم برای استفاده ایمن‌تر از مواد مخدر، دفع سرنگ و ابزارهای بررسی دارو را ارائه می‌دهد. نمایندگان Victa قصد دارند دوزهای اولیه بوپرنورفین، دارویی که علائم ترک و هوس را کاهش می دهد، به مشتریان علاقه مند ارائه کنند. اعضای کادر پزشکی زخم های ناشی از تزریق دارو را درمان می کنند و به مدیریت هپاتیت C کمک می کنند.

برای سال‌ها، نیکول پی، یک کارگر جنسی که گفته بود حداقل یک بار در روز مواد مخدر مصرف می‌کند، نام خود را برای خانم فاش نمی‌کرد. پری. خانم. پری تصمیم گرفت او را “ستاره” صدا بزند و نام واقعی او را تنها زمانی یاد گرفت که او را پس از مصرف بیش از حد از بیمارستان بازیابی کرد.

نیکول که از ارائه نام خانوادگی خود خودداری کرد، اکنون یکی از اعضای ثابت پروژه وبر است. او از کوکائین و فنتانیل استفاده می کند و متادون را مصرف می کند، یک ماده مخدر به شدت تنظیم شده که برای درمان اعتیاد از طریق کنترل هوس ها و علائم ترک استفاده می شود. با کمک پروژه وبر، او اواخر سال گذشته به آپارتمانی نقل مکان کرد، مجلات طراحی را می بلعید، در مورد به دست آوردن اثاثیه خود خیال پردازی می کرد و رویای زندگی آرام تر را در سر می پروراند.

نیکول گفت که علاقه مند است سایت مصرف تحت نظارت را امتحان کند، اما در مورد آن نیز مضطرب است، تا حدی به این دلیل که ممکن است تهاجمی به نظر برسد. او گفت: «من دوست ندارم مردم این کار را تماشا کنند. غرفه خانم پری گفت که مراقبت از مشتریان در آسیب‌پذیرترین لحظاتشان – زمانی که می‌توانستند به‌راحتی و ناگهانی نفس خود را متوقف کنند – از مرگ و میرهای بسیاری که در دوران مصرف فنتانیل به تنهایی از مواد مخدر رخ می‌دهد جلوگیری می‌کند.

” شماره 1 چیزی که ما به مردم یاد می دهیم این است: به تنهایی استفاده نکنید. پری گفت.

خانم. رمزی، مصرف کننده طولانی مدت مواد مخدر، برای پروژه وبر در یک دوره هوشیاری کار می کرد، به کاربران مشاوره می داد و به برنامه های کاهش آسیب مانند توزیع نالوکسون و تعویض سوزن کمک می کرد. چند روز قبل از مرگش در ماه آگوست، او وضعیت بد سلامتی خود را به یک سوزن آلوده نسبت داد. او در سال‌های اخیر مریض‌تر شد، حتی زمانی که به دنبال کمک بیشتری بود: درمان از اعضای کادر پزشکی در سایت شلوغ Pawtucket پروژه وبر و لوازم استریل برای استفاده از مواد مخدر.

او گفت که نگران این است که مصرف تحت نظارت چقدر موفقیت آمیز خواهد بود، زیرا برای برخی از کاربران ممکن است هوس، تکانه ها و علائم ترک را کاهش ندهد. با این حال، او گفت که این گام مهمی در جلوگیری از تصادفات مرگبار خواهد بود.

سایت مصرف تحت نظارت قرار است در یک خط اتوبوس، نزدیک به یک بیمارستان و دور از مدارس و مرکز شهر پراویدنس واقع شود، عواملی که کارکنان پروژه وبر و ویکتا معتقدند مخالفت را از بین خواهند برد.

پروژه وبر با مجریان قانون در مورد نحوه مدیریت فعالیت در اطراف سایت، برای جلوگیری از درگیری و دستگیری صحبت کرده است. خانم او گفت: “احساس آنها این است که این یک چیز نجات دهنده است و این کار آنها را آسان تر می کند و مصرف بیش از حد کمتری وجود خواهد داشت.” دیلی ندوی در مورد پلیس محلی گفت.

سخنگوی اداره پلیس Providence به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دکتر. مارشال، اپیدمیولوژیست براون، برخی از اولین تحقیقات را در مورد مصرف تحت نظارت در کانادا انجام داد، جایی که سایت‌ها از سال 2003 در آنجا فعالیت می‌کردند. او اکنون تیمی از محققان را که این مفهوم را مطالعه می‌کنند، نظارت می‌کند، به گروه‌ها توصیه می‌کند سایت رود آیلند را باز کنند و در کمیته ای حضور دارد که پول را برای مصرف نظارت شده اختصاص داد.

او گفت: «پس از نقل مکان به ایالات متحده در سال 2012، من این موضوع را کنار گذاشتم، زیرا ما خیلی از واقعیت در اینجا دور بودیم. او افزود که انتقاد از اثبات نشده بودن سایت ها “تنها نیاز به باز کردن آنها در اینجا در ایالات متحده را نشان می دهد.”

همه کسانی که ممکن است از سایت سود ببرند هنوز طرفدار آن نیستند. Desiree Lafreniere، که نام دوستانی را که در اثر مصرف بیش از حد فنتانیل جان خود را از دست داده اند روی بازویش خالکوبی کرده است، به دارو و تعویض سرنگ پروژه وبر متکی است. ناامیدی او برای پاک شدن باعث می‌شود در مورد ایده یک سایت مصرف مواد مخدر تحت نظارت اخم کند.

او گفت: “من فکر می کنم این فقط یک راه آسان برای ما است که بدون دردسر به اوج برسیم.” و من فکر نمی کنم این راهی باشد که ما را از مواد مخدر رها کند.»

خانم. دیلی ندوی گفت که این نگرانی‌ها به او یادآوری می‌کند که برخی از مصرف‌کنندگان انگ‌های مربوط به مصرف مواد مخدر خود را درونی کرده‌اند، و فکر می‌کنند که “شما باید از آن مجازات شوید یا از آن جرم انگاری کنید.”

نیکول، کاربری که ابزارهای کاهش آسیب را از پروژه وبر دریافت می‌کند، به یاد می‌آورد که با استفاده از سوزن‌هایی که روی زمین در گورستان مجاور پیدا کرده بود، نمی‌دانست چگونه درخواست کمک کند. خانم. پری یک بار او را در روز شکرگزاری در ماشینی که در آن زندگی می کرد تنها یافت و یک وعده غذایی تعطیلات را به او تحویل داد.

نیکول گفت: “او در واقع به من فکر می کرد.”

نیکول در پاسخ به این سوال که آیا تا به حال از مرگ بر اثر مصرف بیش از حد فنتانیل ترسیده است یا خیر، از او دور شد و با اشک مقابله کرد.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما