ایالات متحده می گوید که آخرین اشیاء سقوط کرده احتمالاً & هدف خوش خیم& داشته اند

کاخ سفید روز سه شنبه اذعان کرد که سه شیء هوایی هنوز ناشناس که توسط ایالات متحده در هفته گذشته سرنگون شدند، احتمالاً صرفاً یک “هدف خوش خیم” بوده و تمایزی بین آنها و بالون عظیم چینی که قبلاً با هدفی مشکوک از ایالات متحده عبور کرده بود، ایجاد کرده بود. از نظارت

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید، گفت: «جامعه اطلاعاتی به عنوان یک توضیح اصلی در نظر دارد که اینها فقط بالون هایی هستند که به اهداف تجاری یا خوش خیم گره خورده اند.

مقامات همچنین فاش کردند که موشکی که روز یکشنبه به سمت یکی از سه شیء بر فراز دریاچه هورون شلیک شد، هدف مورد نظر خود را از دست داد و قبل از اصابت موفقیت آمیز موشک دوم در آب فرود آمد.

جزئیات جدید در حالی منتشر شد که اقدامات دولت بایدن در دو هفته گذشته با بررسی مجدد کنگره مواجه شد.

اولاً، جت‌های جنگنده ایالات متحده آنچه را که مقامات آن را یک بالن جاسوسی چینی توصیف می‌کنند، تا زمانی که از بخش‌های زیادی از ایالات متحده عبور کرده بود، با استناد به نگرانی‌های ایمنی، ساقط نکردند. سپس ارتش جنگنده‌های F-22 را با موشک‌های جستجوگر گرما مستقر کرد تا به سرعت اشیایی که احتمالاً بی‌ضرر بودند را ساقط کنند.

روی هم رفته، این اقدامات سوالات سیاسی و امنیتی را در مورد اینکه آیا دولت بایدن پس از مواجهه با انتقاد جمهوری خواهان به دلیل واکنش بسیار آهسته به بالون بزرگ، بیش از حد واکنش نشان داد، ایجاد کرد.

حتی با به دست آمدن اطلاعات بیشتر در مورد این سه شی، سؤالاتی در مورد اینکه آنها چه بودند، چه کسی آنها را فرستاده و چگونه ایالات متحده ممکن است در آینده به اشیاء ناشناس هوابرد پاسخ دهد، باقی می ماند.

هنوز سؤالاتی در مورد بالون اصلی وجود ندارد، از جمله اینکه چه قابلیت های جاسوسی داشت و آیا هنگام پرواز بر فراز سایت های نظامی حساس در ایالات متحده سیگنال هایی را ارسال می کرد یا خیر. به گفته یک مقام آمریکایی، توسط اطلاعات آمریکا تصور می شد که در ابتدا در مسیری به سمت خاک ایالات متحده در گوام بوده است.

این مقام که به شرط ناشناس ماندن با آسوشیتدپرس صحبت کرد تا درباره اطلاعات حساس صحبت کند، گفت که ایالات متحده آن را برای چند روز پس از خروج از چین دنبال کرد. این مقام گفت که به نظر می رسد این هواپیما از مسیر اولیه خود منفجر شده و در نهایت بر فراز قاره آمریکا پرواز کرده است.

بالون ها و سایر اشیاء ناشناس قبلاً بر فراز گوام، یک مرکز استراتژیک برای نیروی دریایی و نیروی هوایی ایالات متحده در غرب اقیانوس آرام مشاهده شده بودند.

مشخص نیست که چین پس از انحراف از مسیر اصلی خود، چه میزان کنترل بر روی بالون را حفظ کرد. یکی دیگر از مقامات آمریکایی گفت که بالون می‌توانست از بیرون مانور داده یا به سمت هدف خاصی حرکت کند، اما مشخص نیست که آیا نیروهای چینی این کار را انجام داده‌اند یا خیر.

در مورد سه شیء که طی سه روز متوالی، از جمعه تا یکشنبه، ساقط شده اند، اطلاعات کمتری وجود دارد، تا حدی به این دلیل که بازیابی زباله از مکان های دور افتاده در یوکان کانادا، در شمال آلاسکا و نزدیک شبه جزیره فوقانی میشیگان در دریاچه هورون چالش برانگیز است. . تا کنون، مقامات هیچ نشانه ای از آنها نداشته اند که بخشی از یک عملیات نظارتی بزرگتر همراه با بالونی بوده اند که در سواحل کارولینای جنوبی در فوریه سرنگون شد. 4.

کربی با اشاره به جمهوری خلق چین به خبرنگاران گفت: «ما در حال حاضر چیزی نمی‌بینیم که نشان دهد بخشی از برنامه بالون جاسوسی جمهوری خلق چین است. همچنین بعید نیست که این اشیاء “مجموعه اطلاعاتی علیه ایالات متحده از هر نوع باشد – این نشانه اکنون است.”

کربی گفت که هیچ کشور یا شرکت خصوصی برای ادعای هیچ یک از اشیاء حاضر نشده است. به نظر نمی رسد که آنها توسط دولت ایالات متحده اداره شده باشند.

کربی روز دوشنبه اشاره کرده بود که این سه شی از لحاظ اساسی با بالون متفاوت هستند، از جمله اندازه آنها. و اظهارات او در روز سه‌شنبه نشان‌دهنده تلاش آشکار کاخ سفید برای ترسیم مرزی بین بالون است که مقامات معتقدند بخشی از برنامه نظامی چین است که در پنج قاره فعالیت کرده است و اشیایی که دولت فکر می‌کند می‌تواند به سادگی بخشی از برخی تحقیقات باشد. یا تلاش تجاری

در واشنگتن، مقامات پنتاگون با سناتورها برای یک جلسه توجیهی طبقه بندی شده در مورد تیراندازی ها ملاقات کردند. قانونگذاران نگرانی های رای دهندگان خود را در مورد نیاز به اطلاع رسانی به آنها ابراز کردند و مطمئن شدند که این اشیاء ماهیت فرازمینی ندارند اما جزئیات بیشتری را می خواهند.

با این حال، سن. تام تیلیس، RN.C، گفت که رهگیری‌های موفق اخیر احتمالاً «تأثیر آرام‌کننده» داشته و احتمال تیراندازی‌های آینده را کمتر می‌کند.

سن لیندسی گراهام، RS.C.، پس از جلسه توجیهی به خبرنگاران گفت که فکر نمی کند این اشیاء تهدیدی باشند.

“آنها در حال تلاش برای کشف کردن هستند – شما می دانید که یک دسته آشغال در آنجا وجود دارد. بنابراین باید بفهمید که چه چیزی تهدید است، چه چیزی نیست. گراهام گفت: “شما چیزی را می بینید، نباید همیشه آن را ساقط کنید.”

بایدن به جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی دستور داده است که یک تیم بین سازمانی برای بررسی کشف، تجزیه و تحلیل و “محل کردن اشیاء هوایی ناشناس” که می تواند خطرات ایمنی یا امنیتی را ایجاد کند، تشکیل دهد.

اشیاء اخیر همچنین توجه رهبران جهان را به خود جلب کرده است، از جمله در کانادا، جایی که یکی از آنها در روز شنبه سرنگون شد، و در بریتانیا، جایی که نخست وزیر دستور بررسی امنیتی را صادر کرده است.

وزارت دفاع ژاپن روز سه‌شنبه اعلام کرد که حداقل سه شی پرنده که از سال 2019 در حریم هوایی ژاپن مشاهده شده‌اند، قویاً بالون‌های جاسوسی چین بوده‌اند.

در همین حال، مقامات آمریکایی تأیید کردند که اولین موشکی که به سمت شیء بر فراز دریاچه هورون هدف گرفته شد، به جای آن در آب فرود آمد، اما موشک دوم به هدف اصابت کرد.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، گفت که ارتش تلاش زیادی کرد تا مطمئن شود که هیچ یک از حملات غیرنظامیان را در معرض خطر قرار نمی دهد، از جمله شناسایی اندازه میدان زباله و حداکثر برد موثر موشک. موشک های مورد استفاده

میلی گفت: “ما بسیار بسیار مراقب هستیم تا مطمئن شویم که این عکس ها در واقع ایمن هستند.” “و این راهنمایی رئیس جمهور است. آن را ساقط کنید، اما مطمئن شوید که آسیب‌های جانبی را به حداقل می‌رسانیم و امنیت مردم آمریکا را حفظ می‌کنیم.»

شیء که یکشنبه پایین کشیده شد، سومین شیء در همین چند روز بود که از آسمان شلیک شد. کاخ سفید گفته است که این اشیاء از نظر اندازه و قدرت مانور با بالون نظارتی چینی که جنگنده‌های آمریکایی در اوایل ماه جاری سرنگون کردند، متفاوت بودند، اما ارتفاع آنها به اندازه‌ای پایین بود که خطری برای ترافیک هوایی غیرنظامیان ایجاد کند.

چالش‌های جوی و مکان‌های دورافتاده محل اصابت سه شیء بر فراز آلاسکا، کانادا و دریاچه هورون، تاکنون تلاش‌های بازیابی را با مشکل مواجه کرده است.

میلی به همراه لوید آستین وزیر دفاع در بروکسل بود تا با اعضای گروه تماس دفاعی اوکراین درباره تسلیحات بیشتر و نیازهای دفاعی کیف پیش از حمله بهاری پیش بینی شده روسیه دیدار کند.

(AP)

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما