از بین بردن سریع جوش صورت با ۱۳ روش خانگی

رفع جوش

6- به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان یا کندن جوش ها نکنید. نسبت به رتینوئیدها تأثیر کمتری دارد و تحریک کنندگی آن نیز کمتر است. در بسیاری از ترکیبات over the counterrr وجود دارد و در موارد خفیف آکنه مورد استفاده قرار  می گیرد. این دارو می تواند با غذا مصرف شود موارد منع مصرف مشابه تتراسایکلین می باشد. در رزاسه بیشتر اریتم، ترتلاژکتازه و گشادی عروق مشاهده می شود و کومدون هایی که در آکنه دیده می شود در رزاسه وجود ندارد.

این نوع جوش‌ها ممکن است به رنگ سفید نیز بر روی سطح پوست دیده شوند. البته برجستگی‌های کیست از ندول نرم‌تر است و این موضوع به دلیل وجود چرک فراوان در آن‌ها است. اما این نوع جوش آسیب‌زننده‌تر است، چرا که اغلب ترکیده و تخلیه چرک‌های آن باعث آلودگی پوست اطراف و تشدید آسیب می‌شود. البته به دلیل این‌که روغن درخت چای غلیظ است می‌توانید قبل از استفاده آن را رقیق کنید و بعد روی پوست بمالید.

درمان جوش صورت با  چای سبز

داروهای مختلف ضد جوش با کاهش چربی پوست، از بین بردن باکتری‌هایی که باعث ایجاد یا بدتر شدن آکنه می‌شوند، یا با کاهش التهاب ناشی از جوش‌ها عمل می‌کنند. اکثر داروها یک یا دو ماه طول می‌کشد تا نتایج خود را نشان دهند. در بیشتر موارد، پزشک با تجویز یک داروی موضعی شروع می‌کند که اغلب شامل آنتی بیوتیک‌ها، رتینوئیدها و اسید سالیسیلیک هستند. جوش‌های سرسفید از رایج‌ترین انواع آکنه هستند که معمولا در اثر مسدود شدن منافذ پوست ایجاد می شوند.

رفع جوش

یخ همچنین با کاهش جریان خون در ناحیه جوش، آن ناحیه را بی‌حس کرده و به طور موقتی درد آن را کاهش می‌دهد. البته استفاده از یخ روی پوست نکات مهمی دارد، از جمله دقت برای پیشگیری از سرمازدگی پوست یا ایجاد کهیر سرما. اگر جای جوش‌ها بر روی پوست شما باقی مانده و آزارتان می‌دهد، مقاله «بهترین روش های از بین بردن جای جوش» را مطالعه کنید. چای سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان است و یک نوشیدنی فوق‌العاده برای حفظ سلامت و ایمنی بدن. به بیماران مبتلا توصیه می گردد ضمن کاستن از غذاهای شیرین و پرکالری از ماهی، میوه و سبزیجات در رژیم غذایی بیشتر استفاده کنند.

۷. اسیدهای چرب امگا 3

افراد مختلف ممکن است این جوش را به‌صورت سرسیاه، سرسفید یا التهابی تجربه کنند، بخصوص اگر در نواحی گونه‌ها، پیشانی و چانه دیده شود. آنتی اکسیدان اصلی موجود در چای سبز (EGCG) است که به کاهش تولید سبوم پوست کمک زیادی می‌کند. به همین دلیل از چای سبز به عنوان موثرترین درمان خانگی جوش صورت برای پوست چرب نام برده می‌شود.

رفع جوش

در هر حال، یک دوره 10 هفته ای این امکان را فراهم می آورد که مشکل کاملا برطرف شود. معمولا، اثرات درمانی را 4 تا 6 هفته بعد از شروع درمان مشاهده خواهید کرد.

اگر چه جوش صورت بیشتر در نوجوانان رخ می‌دهد، اما شما در هر سنی ممکن است تحت تأثیر این عارضه ناخوشایند قرار بگیرید. پزشک برای درمان جوش‌های سرسفید یا سرسیاه از درمان‌های موضعی استفاده می‌کند. این درمان‌ها ممکن است تنها روی خود جوش‌ها متمرکز شوند یا بر روی همه صورت انجام بگیرند. مواد مورداستفاده در این درمان‌ها معمولا حاوی گوگرد، اسید سالیسیلیک یا پراکسید بنزوئیل است. در میان این مواد بنزوئیل پراکسید موثرترین گزینه و گوگرد خفیف‌ترین آن‌ها است. اسید سالیسیلیک نیز به جلوگیری از بازگشت مجدد جوش‌های غیرالتهابی کمک می‌کند.

  • برای آشنایی با این پدیده بهداشت صورت و پوست اینجا را کلیک کنید.
  • تتراسیکلین برای درمان جوش های متوسط تا شدید استفاده می شود، گرچه بعضی اوقات نیز برای آکنه های التهابی خفیف که مقاوم هستند نیز استفاده می گردد.
  • اگر استفاده از داروها موثر واقع نشود، پزشک ندول‌ها را با دست تخلیه کرده یا از لیزر برای لایه‌برداری شیمیایی استفاده می‌کند.
  • نیاسین آمید موجود در این محصول باعث درمان کومدون، پاپول و پاسچول‌ها می‌شود.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما