اجاره اتاق مبله برای اجاره

آپارتمان های مبله اجاره و وسایل دزدیده شده بود صحنه ای بود که دو مرد و یک زن به عنوان سارق فعالیت می کردند.

اتفاقا ایران چند روز پیش مردی میانسال در تماس با پلیس از سرقت اقلام داخل منزلش خبر داد و گفت: مدتی است که آپارتمان خود را به صورت روزانه یا ساعتی به متقاضیان اجاره می دهم. آگهی اجاره آپارتمان را هم در سایت های آنلاین پخش می کنم. بعدازظهر دیروز دو مرد و یک زن برای اجاره آپارتمان تماس گرفتند و قرار شد بعد از 12 ساعت آپارتمان را تحویل دهند. صبح که آمدم آپارتمان را تحویل بگیرم، هر چه زنگ زدم، کسی در را باز نکرد. با کلید یدکی که داشتم وارد شدم و متوجه شدم لوازم داخل آپارتمان اعم از مبلمان، تلویزیون و یخچال نیز به سرقت رفته است.

با شکایت مرد میانسال تحقیقات از سوی بازرس پلیس آگاهی شعبه اول بازپرسی دادسرای ویژه آغاز شد و در ادامه تحقیقات کارآگاهان با شکایت های مشابه دیگری مواجه شدند. در تمامی شکایات دو مرد و یک زن به مدت یک روز یا چند ساعت اتاق های مبله را اجاره کرده و به بهانه های مختلف اقدام به سرقت وسایل می کردند.

تحقیقات در این خصوص ادامه داشت تا اینکه ماموران کلانتری گشت در منطقه شهرآرا به مرد جوان مشکوک شدند. مرد جوانی در داخل یک ون که دو سرنشین داشت در حال برداشتن ابزار بود. ماموران بلافاصله وارد عمل شده و مرد جوان را دستگیر کردند اما زن و مردی که داخل خودروی ون بودند با مشاهده ماموران موفق به فرار شدند.

مسعود مرد دستگیر شده در تحقیقات اولیه به سرقت های سریالی از خانه های استیجاری در سطح شهر اعتراف کرد و گفت: مدتی است وضعیت مالی من بسیار بد است و از پس مخارج زندگی ام بر نمی آید. یک روز که با یکی از دوستانم در این مورد صحبت کردم، او پیشنهاد سرقت را داد و برای اینکه کسی به من مشکوک نشود، بهروز نامزد ارتش نیز در این سرقت ها به ما پیوست. سوژه های ما خانه هایی بودند که به صورت شبانه و ساعتی اجاره داده می شدند. از آنجایی که هر خانه در مناطق بالاتر شهر بود، لوازم داخل آن نیز گرانتر بود، به سراغ آنها رفتیم و برای اجاره این خانه ها از مدارک و کارت شناسایی معتادان و افراد بی خانمان استفاده کردیم.

متهم گفت: خانه را به بهانه اینکه مریضی داریم که در بیمارستان بستری است و از شهرستان آمده ایم و جایی برای اقامت نداریم اجاره کردیم. نیمه های شب با وانتی که از قبل آماده کرده بودیم به خانه اجاره ای رفتیم و وسایل را تخلیه کردیم و با نازلترین قیمت در بازار فروختیم.

صاحبخانه ها هم فکر می کردند برای چند ساعت اجاره آپارتمان به جیب زده اند وقتی برای تحویل آپارتمان آمدند متوجه شدند چه کرده اند. مردان و زنانی که داخل وانت بودند و با دیدن پلیس پا به فرار گذاشتند هم از هموطنان من بودند.

با اعترافات متهم، تحقیقات ادامه دارد.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما