آرینا سابالنکا عنوان قهرمانی انفرادی زنان آزاد استرالیا را به دست آورد

آرینا سابالنکا دیگر از صحنه های بزرگ نمی ترسد.

سابالنکا، بازیکن قدرتمند 24 ساله بلاروس، با غلبه بر سابقه کمانش تحت فشار تنیس گرند اسلم اواخر دور، از پشت به میدان رفت و النا ریباکینا از قزاقستان را با نتایج 4-6، 6-3، 6-4 شکست داد. فینال انفرادی زنان اوپن استرالیا روز شنبه.

در مسابقه دو تا از بزرگ‌ترین بازیکنان این ورزش، سابالنکا کمی نترس‌تر و با چند کلیک بالینی‌تر از ریباکینا در لحظات حیاتی برای پایان دادن به تابستان برتر تنیس در استرالیا بود. این اولین قهرمانی سابالنکا در گرند اسلم در دوران سختی بود که شامل انواعی از خطاها و شکست‌های لحظه‌ای بزرگ بود که برخی از بازیکنان تقریباً هرگز از پس آن بر نمی‌آیند.

در عوض، مسابقه نشان داد که دنیای کوچکی از دوران حرفه ای سابالنکا بود – شروعی متزلزل، پر از خطاهای دوگانه نابهنگام و به دنبال آن یک ریکاوری ثابت در میانه مسابقه قبل از نمایش قدرت خام و دقت در ست نهایی که هر حریف نمی توانست پاسخ دهد.

و همه چیز پس از اینکه سابالنکا در سال گذشته تصمیم گرفت حرکتی بر خلاف آن را انجام دهد در دوره ای که ورزشکاران به همان اندازه که بدن خود را تمرین می دهند، ذهن خود را تمرین می دهند، از بین رفت. سابالنکا روانشناس ورزشی خود را اخراج کرد و تصمیم گرفت که اگر می‌خواهد شیاطین این همه ضرر را از بین ببرد، باید خودش این کار را انجام دهد.

در آخرین نقطه، ریباکینا یک فورهند بلند ارسال کرد. در یک لحظه، سابالنکا در زمین آبی به پشت بود و اشک شوق می‌ریخت – و آرامش می‌داد.

او بعداً می گفت: «در حال حاضر بهترین روز زندگی من است.

سابالنکا چند دقیقه بعد در حالی که جام قهرمانی را روی یک استیج نگه داشت، رو به مربیان خود کرد و از آنها برای همراهی با او در یک سواری احساسی برای اولین عنوان گرند اسلم تشکر کرد.

او گفت: «ما افتهای زیادی را پشت سر گذاشتیم. “بیشتر به تو مربوط می شود تا من.”

البته به سختی، مخصوصاً در شبی که باید بر حریفی که قبلاً در صحنه ای مانند این خود را ثابت کرده بود، غلبه می کرد.

ریباکینا، یک روس بومی که پنج سال پیش در ازای حمایت مالی، شهروند قزاقستان شد، قصد داشت از قهرمانی خود در ویمبلدون حمایت کند و خود را به عنوان تهدید اصلی در تنیس زنان معرفی کند.

ریباکینا وقتی تمام شد گفت: “من باید تهاجمی تر می بودم.” او از نظر روحی و جسمی قوی تر بود.

در عوض، این سابالنکا بود که توانایی لازم برای زنده ماندن از نوع نبرد تنیس پرخطر و پر پاداش را نشان داد که از روزهای اول تورنمنت که در آن شرایط برای بزرگ‌ترین و صاف‌ترین مهاجمان ایده‌آل بود، اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسید.

زمانی که بازیکنان برای اولین بار بیش از دو هفته پیش وارد ملبورن شدند، گفتند ترکیب گرما، رطوبت و آماده‌سازی زمین چرخیدن توپ‌ها را دشوار کرده است و به بازیکنانی که اولین سرویس‌های خود را چکش می‌کنند و تقریباً در هر رالی توپ ریپ می‌کنند، برتری می‌دهند. اگرچه آنها اعتبار اضافی برای سرعت دریافت می کنند.

این برای ریباکینا و سابالنکا بسیار مناسب بود، زیرا آنها با جام قهرمان نقره‌ای که بر روی پایه‌ای در گوشه زمین می‌درخشید، بازی می‌کردند، در صورتی که هر یک از آنها سعی می‌کرد وانمود کند که این فقط یک مسابقه دیگر است.

با ورود به فینال، ریباکینا با 45 ACE پیشتاز میدان شد. سابالنکا با 29 امتیاز سوم شد. آنها در زدن برنده ها از سرویس حریف خود اول و دوم شدند و در اوج سرعت سرویس در صدر جدول قرار گرفتند و هر دو 120 مایل کرک کردند. در ساعت.

تنیس ظریف و ماهرانه اینطور نبود، و برای ریباکینا با مسابقه قهرمانی او در ویمبلدون در ماه ژوئیه، زمانی که او با اونس جابور از تونس، یکی از خلاق ترین بازیکنان این بازی، بازی کرد، بسیار متفاوت بود.

از نظر روانی نیز متفاوت بود، و نه تنها به این دلیل که او در استرالیا کاری انجام می داد که قبلاً انجام داده بود و حریفش انجام نداده بود.

ریباکینا، یک روسی در دوران کودکی‌اش که زمانی که قزاقستان قول داده بود هزینه تمرینات تنیس او را بپردازد، شهروند قزاقستان شد، بخش بیشتری از دو هفته را در جریان ویمبلدون صرف صحبت در مورد اینکه آیا واقعاً قزاق است یا روسی بود. همچنین از او خواسته شد که در مورد تهاجم کشور بومی خود به اوکراین پاسخ دهد، همانطور که او عنوان را مهر زده است. خانواده او هنوز در روسیه زندگی می کنند و ویمبلدون بازیکنان روسیه و بلاروس را از شرکت منع کرده بود.

این امر سابالنکا را کنار گذاشت، یکی از معدود بازیکنانی که می‌توانست با ریباکینا، و اغلب در صدر قرار بگیرد.

اگرچه قدرت سابالنکا با قدرت ریباکینا متفاوت است. هر دو بازیکن شش فوت قد دارند، اما سابالنکا راکت تنیس را تاب می‌دهد، مثل یک چوب‌بر که تبر به دست می‌گیرد، با هر ضربه‌ای فریاد می‌زند، هر ذره تلاش و احساسی که در چشمانش نمایان می‌شود، در حالی که دست‌های بلند ریباکینا او را شبیه یک قایق انسانی می‌کند. در سکوت شلیک می‌کند و هیچ اشاره‌ای به آشفتگی‌های درونی نمی‌دهد.

هنگامی که سابالنکا در موقعیت خود قرار گرفت و امتیاز را به ثمر رساند، مسابقه به آزمونی تبدیل شد که نشان دهد کدام برند تنیس با اکتان بالا می تواند فشار ست نهایی را برای یکی از بزرگترین قهرمانی های این ورزش حفظ کند. ریباکینا در حالی که قهرمان ویمبلدون برای اولین بار در فینالیست گرند اسلم بازی می کرد، از نظر تجربه برتری گرانبهایی داشت، اما سابالنکا تمام شتاب را داشت و توپ ها با یک پاپ و زیپ از روی رشته های او می پریدند که ریباکینا نمی توانست آن را انجام دهد. همخوانی داشتن.

اسکوربورد به آنها نشان داد که در شش بازی اول بازی های سرویس را انجام می دادند، اما سابالنکا روی کروز کنترل بود و ریباکینا مجبور بود برای یکنواخت ماندن، سرویس های بزرگ یا دریچه های فرار کوچک پیدا کند.

ریباکینا که در گیم هفتم خدمت می کرد، دیگر نتوانست این کار را انجام دهد. سابالنکا در سومین شانس خود برای دریافت ضربه‌ای از سرویس، حریف خود را در حال تقلا کردن پس از ضربات فرستاد، سپس با یک شوت از وسط زمین، بازی را به پایان برد. دو بازی بعد از قهرمانی و روی صندلی راننده، سابالنکا مشت خود را تلمبه کرد، چند نفس عمیق کشید و لقمه‌ای آب روی تغییر چرخاند، سپس با ضربات تند به زمین رفت تا راه خود را به عنوان قهرمانی بکوبد.

یک آس در گوشه جعبه سرویس، یک گیم او را از گرفتن جام، که اگر می توانست از تکان خوردن اجتناب کند، مال او بود.

این که سابالنکا توانست این کار را انجام دهد نتیجه تغییر نحوه تفکر او در مورد خودش به عنوان یک تنیسور بود. او گفت: “من شروع کردم به احترام بیشتر به خودم.” “شروع به درک این موضوع کردم که اینجا هستم زیرا خیلی سخت کار کردم و بازیکن خوبی هستم. من آنقدر خوب هستم که بتوانم همه چیز را اداره کنم.”

روز پنج‌شنبه، پس از اینکه سرانجام اولین فینال گرند اسلم خود را در چهارمین تلاش خود انجام داد، سابالنکا در مورد اخراج روانشناس ورزشی خود صحبت کرد. او تصمیم گرفت که تنها کسی است که می تواند راهی برای غلبه بر مبارزات ذهنی که در گذشته او را محکوم کرده بود، بیابد.

او می‌گوید: «هر بار که امیدواریم کسی مشکل من را حل کند، این مشکل من را حل نمی‌کند. من فقط باید این مسئولیت را بپذیرم و فقط باید با آن کنار بیایم. من دیگر با روانشناس کار نمی کنم. من روانشناس من هستم.”

برای یک لحظه سابالنکای پیر دوباره ظاهر شد و سعی داشت بازی را با نتیجه 5-4 سرویس کند. او به ریباکینا ضربه زد تا به اولین امتیاز مسابقه خود برسد، سپس با خطای دوگانه به ریباکینا اجازه بازگشت به بازی را داد.

سپس، در چهارمین امتیاز مسابقه سابالنکا، ریباکینا خم شد و فورهند را بلند کرد و سابالنکای غرق شده روی پشت او صاف شد.

مطابقت کنید. شیاطین جن زدند. و یک عضو جدید از معتبرترین باشگاه ورزشی.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما